Jaka pomoc dla frankowiczów?

Nie można zaprzeczyć, że frankowicze nie znajdują się w zbyt miłej sytuacji. Od wielu lat mają problem z ostatecznym spłaceniem swoich kredytów, co może w znacznej mierze wpływać na komfort życia. Warto jednakowoż zdawać sobie sprawę, że nie jest to sytuacja bez wyjścia – obecnie bardzo łatwo można uzyskać pomoc w tym zakresie. Każdy frankowicz powinien z niej skorzystać, aby już niebawem móc cieszyć się stuprocentową ulgą jeśli chodzi o nieustannie wahające się ceny kredytu. W dzisiejszych czasach jest to dużo łatwiejsze i dużo bardziej na wyciągnięcie ręki, niż kiedykolwiek wcześniej.

Kim są frankowicze?

Wszystko zaczęło się w latach dziewięćdziesiątych, kiedy nastała pewnego rodzaju tendencja na zaciąganie kredytów we frankach szwajcarskich. Uważano wtedy, że jest to waluta bardzo stabilna, a same koszty kredytu oraz poszczególnych rat należały do bardzo przystępnych, nawet dla najmniej zarabiających mieszkańców naszego kraju. W związku z tym wielu z nich zaczęło decydować się na zaciągnięcie takowego – głównie były to kredyty mieszkaniowe, ale czasami również hipoteczne. Ostateczna liczba zaciągniętych kredytów była zatrważająca – mówimy tutaj o stosunkowo dużym odsetku dorosłych obywatel Rzeczypospolitej Polskiej. Problem pojawił się niedługo później, kiedy już mnóstwo osób zdecydowało się na ten istotny krok. Wtedy okazało się, że frank szwajcarski nie jest aż tak cudowną walutą, jak możnaby przypuszczać, a wiele umów zawieranych z bankami zostało nieodpowiednio skonstruowanych. W związku z tym zaczął się prawdziwy dramat tak zwanych frankowiczów – kurs franka zaczął paskudnie wariować, a kwota spłaty kredytu ciągle wzrastała, tak samo jak wysokość poszczególnych rat. W efekcie frankowicze po dziś dzień muszą spłacać ogromne kredyty i nie wiedzą nawet, kiedy ostatecznie nastąpi koniec ich spłacania.

Dlaczego trzeba pomóc frankowiczom?

Pomoc frankowiczom jest niezbędna z wielu powodów. Przede wszystkim wiele kredytów zaciągniętych przez te osoby zostało przyjętych na bardzo, delikatnie rzecz ujmując, specyficznych zasadach. Po drugie, jeśli chodzi o czynnik typowo ludzki, osoby te od wielu lat zmagają się z ciążącym nad nimi widmem niekończącego się kredytu, którego kwota ciągle wzrasta, niekiedy kilkukrotnie. Co więcej, często zdarzały się sytuacje, w których dług przechodził ze zmarłej osoby na jej potomków, więc kredyt zaciągnięty we frankach szwajcarskich niekiedy obciążał nawet kilka pokoleń danej rodziny. Mieliśmy więc do czynienia ze straszną sytuacją dziejącą się w wielu domach, ponieważ do tej pory wiele osób nie uzyskało jeszcze jakiejkolwiek stabilności finansowej. Sytuacja była i jest tragiczna, ale na szczęście można się jej przeciwstawić.

Pomoc frankowiczom – jak wygląda?

Pomagać frankowiczom można na wiele różnych sposobów, ale najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest rzecz jasna zaczerpnięcie porady prawnej u specjalistów w swoim fachu, którzy zjedli swoje zęby na sprawach frankowiczów. Warto pokrótce wyjaśnić, w jaki sposób może wyglądać taka interwencja prawna względem kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Przede wszystkim najważniejszym krokiem jest dokładne zapoznanie się z umową na kredyt, który został zaciągnięty. Doświadczeni prawnicy z pewnością bardzo szybko i sprawnie wyhaczą pewne informacje, które będą mogły być podstawą do dalszych czynności prawnych. Wśród nich wyszczególnić można przede wszystkim zniesienie konieczności płacenia reszty kredytu lub ofrankowanie go, aby mieć pewność odnośnie ostatecznej sumy oraz wysokości kolejnych rat. Są to zadania o wiele, wiele łatwiejsze, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać, zwłaszcza w kontekście umów zawieranych w latach dziewięćdziesiątych. Ba – wiele procesów frankowiczów zostało przezeń wygranych, w związku z czym zdecydowanie warto skierować swoje kroki do renomowanej kancelarii prawniczej lub doradcy podatkowego. Istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo odnośnie wykonania jednej z dwóch przedstawionych wyżej czynności – odfrankowania lub zniesienia kredytu. Dlatego zdecydowanie warto.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.