O co walczą frankowicze? Wyjaśnienie

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nieustannie słyszy się w mediach słowo “frankowicz”. Warto wyjaśnić, kogo określa się tymi słowami, na czym polega problem tych osób oraz o co walczą frankowicze. Jest to bowiem temat niezwykle ciekawy, ale także momentami przejmujący, ponieważ problem jest niezwykle obszerny i ciągnie się za wieloma osobami od kilkunastu lat.

Kim jest frankowicz?

W latach dziewięćdziesiątych bardzo dużo osób wzięło kredyt we frankach szwajcarskich. To właśnie te osoby nazywa się frankowiczami. Zachęcił ich do tego czynu fakt, że w tej walucie mogli pozwolić sobie na znacznie większą sumę, co wydawało się niezwykle sprzyjające, kiedy brali pod uwagę budowę domu czy inne znaczące inwestycje. Wszelkie oferty z licznych banków wydawały się naprawdę świetne i kusiły swoim pozornie niskim oprocentowaniem oraz innymi czynnikami. 

O co walczą frankowicze?

Niestety, jak doskonale wszyscy wiemy, nie zawsze to, co pięknie wygląda na papierze, w rzeczywistości prezentuje się równie wspaniale. Jeśli chodzi o kredyty we frankach szwajcarskich, ich spłacanie bardzo szybko zaczęło być niezwykle problematyczne. Niektóre banki na znanych tylko sobie zasadach manipulowały kursem franka. W związku z tym wielu frankowiczów nie było nawet pewnych, kiedy dokładnie uda im się spłacić cały kredyt i czy w ogóle będzie to możliwe. Sytuacja frankowiczów do tej pory jest niezwykle przejmująca.

Jaką pomoc mogą uzyskać frankowicze?

Wiele kredytów we frankach nie zostało spłaconych po dziś dzień, ich odsetki nieustannie rosną, a kurs franka jest ciągle zmieniany. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że frankowicze mogą liczyć obecnie na profesjonalną pomoc prawniczą. Już nie trzeba jedynie zastanawiać się nad problemem o co walczą frankowicze, ale można realnie im pomóc. Każdego roku odbywa się wiele rozpraw z bankami, które są coraz częściej wygrywane przez frankowiczów, których długi się anulują lub uzyskują oni innego rodzaju korzyści. Dzięki temu nie muszą się przejmować już przyszłością swoją oraz swojej rodziny. 


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.