Kredyty frankowe – co się zmienia?

Osoby, które zaciągnęły kredyty frankowe coraz częściej mogą usłyszeć o tym, że ich położenie w najbliższym czasie może się zmienić. Na czym polegają te zmiany i gdzie szukać wsparcia, aby je przyspieszyć?

Kredyty frankowe – źródło problemu

Jeszcze zanim realna pomoc dla frankowiczów Gdańsk w ogóle stała się możliwa, mogliśmy usłyszeć o tym, że zasady przyznawania kredytów we frankach, jakie obowiązywały w naszym kraju, nie były najuczciwsze. Wiele zapisów umów z osobami ubiegającymi się o kredyty frankowe osłabiało pozycję kredytobiorców. Banki dawały sobie duże uprawnienia i nie wprowadzały żadnych zabezpieczeń dla frankowiczów. Gdy kurs szwajcarskiej waluty zaczął rosnąć, wszystkie te niedoskonałości dały o sobie znać ze szczególnym nasileniem.

Pomoc dla frankowiczów – pierwsze działania

Dzisiejsza pomoc dla frankowiczów Gdynia ma silną podbudowę w działaniach podejmowanych już wiele lat wcześniej. O pomocy dla osób oszukanych przez banki mówiono już w czasie pierwszego poważnego tąpnięcia gospodarczego, o którym dziś mówi się jako o kryzysie z 2008 roku. Do pewnego momentu jednak osoby mające kredyty frankowe nie mogły liczyć na konkretne wsparcie, a sądy wspierały przede wszystkim banki.

Kredyty frankowe – czas zmian

Ostatnie kilkanaście miesięcy to czas, w którym osoby zaciągające kredyty frankowe Gdynia mogą liczyć na coraz bardziej realne wsparcie. Kolejne sprawy sądowe potwierdzają, że prawa kredytobiorców muszą być respektowane nawet, gdy ci ostatni byli zmuszani do podpisywania niekorzystnych dla siebie umów. Coraz więcej mówi się i o tym, że jesteśmy coraz bliżej konkretnych propozycji od banków, które muszą zająć jednoznaczne stanowisko wobec swoich klientów nie chcąc kolejnych przegranych procesów.

Kredyty frankowe – co dalej?

Czy osobom, które mają zaciągnięte kredyty frankowe Gdańsk może zaproponować coś więcej niż cierpliwe czekanie? Okazuje się, że tak. Rośnie grupa podmiotów gotowych reprezentować frankowiczów przed sądami i wykorzystywać swoje umiejętności i doświadczenie, aby walczyć o ich jak najlepszą pozycję. Pozytywne wyniki takich przedsięwzięć stanowią coraz mocniejszy dowód na to, że skończył się czas cierpliwego wyczekiwania, a zaczął się czas odważnego działania.


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.